Szkolenie Online
Szkolenie dwudniowe 28.11 i 02.12.
Więcej informacji odnośnie form szkoleń znajdziesz tutaj.
Dlaczego warto?
To szkolenie jest dla Ciebie, jeżeli:
- pracujesz lub zamierzasz pracować z HPLC, LCMS lub chromatografią jonową,
- chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat metod HPLC
Biorąc udział w szkoleniu:
- Rozszerzysz i pogłębisz wiedzę na temat wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC) i chromatografii jonowej (IC), co pozwoli na sprawdzenie i utrwalenie zdobytych wiadomości oraz umożliwi konsultację z Ekspertem w sprawach wymagających dodatkowego wyjaśnienia.
- Poznasz typowe problemy występujące w codziennej pracy chromatografisty i sposoby ich rozwiązywania, dzięki czemu nabędziesz zdolność radzenia sobie z problematycznymi sytuacjami.
- Podczas kursu szczególny nacisk położony zostanie na przedyskutowane z uczestnikami kursu typowych problemów występujących w analizach technikami IC i HPLC - techniki przygotowania próbek w chromatografii oraz ocena niepewności wyników, co pozwoli na uniknięcie błędów oraz wzmocni Twoją pewność siebie jako pracownika laboratorium .
Program szkolenia:
- Podstawy rozdzielania chromatograficznego, podział technik chromatograficznych cieczowej w zależności od mechanizmu decydującego o procesie rozdzielenia, kolumny, detektory,
- Optymalizacja metody rozdzielenia w HPLC i IC,
- Metody przygotowania próbek do analizy HPLC i IC,
- Walidacja metod chromatograficznych,
- Obliczanie na podstawie rzeczywistych chromatogramów, test poprawności metody (system suitability test) , rozwiązywanie problemów związanych z optymalizacją rozdzielania,
- Dyskusja z uczestnikami kursu - typowe problemy spotykane w analizie HPLC i IC,
- Spektrometria mas jako technika detekcyjna w chromatografii: idea spektrometrii mas; technika sprzężona ,
- Metody jonizacji: jonizacja elektronami oraz jonizacja chemiczna; analizatory mas: kwadrupolowe oraz pułapki jonowe,
- Technika łączona – wysokosprawna chromatografia cieczowa i spektrometria mas (LC/MS): źródło jonizacji, elektrorozpylanie (ESI), jonizacja chemiczna pod ciśnieniem atmosferycznym (APCI), tandemowa spektrometria MS/MS, różne tryby pracy spektrometru mas. Analiza widm mas, określanie struktury, rozwiązywanie problemów.
- UWAGA: Prosimy o przygotowanie kalkulatorów z funkcją logarytmowania
Nasz Ekspert
Profesor na Wydziale Chemii w Pracowni Chemii Analitycznej Stosowanej UW. Ekspert w dziedzinie oznaczania związków organicznych metodami HPLC oraz HPLC/MS. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu chromatografii cieczowej i spektrometrii mas. Autorka i współautorka artykułów naukowych, publikowanych w uznanych czasopismach naukowych. Pasjonatka metody chromatografii cieczowej.