Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

22 lis

Potwierdzenie ważności wyniku metod mikrobiologicznych i molekularnych. Prowadzenie i ocena kart kontrolnych.

Szkolenie dla pracowników laboratorium badawczego, personelu kierowniczego laboratorium mikrobiologicznego, zajmujących się potwierdzaniem ważności wyników metod mikrobiologicznych.
22 lis

Odpowiedzialność karna- za naruszenie przepisów środowiskowych, kontrole WIOŚ, postępowania administracyjne.

WIOŚ zapowiedział się z kontrolą w Twojej firmie? Dowiedz się na szkoleniu, kiedy podmiot korzystający ze środowiska narusza przepisy prawne, jakie dokumenty musisz przygotować i na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę, aby po zakończonej kontroli WIOŚ „otrzymać laurkę”, a nie kare. Przygotuj się do kontroli efektywnie.
25 lis

Gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie od A do Z.

Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom wytwarzającym odpady, zbierających odpady, przetwarzających odpady oraz wszystkich zarejestrowanych w BDO. Dla osób zajmujących się gospodarką odpadami w przedsiębiorstwach.
26 lis

Metody klasyczne w laboratorium fizykochemicznym, metody pomiarowe - zapewnienie spójności pomiarowej w badaniach spektrofotometrycznych, pehametrycznych, konduktometrycznych oraz przy pomiarach masy (wagi oraz wzorce masy).

Biorąc udział w szkoleniu poznasz wymagania dotyczące zapewnienia spójności pomiarowej w badaniach spektrofotometrycznych, pehametrycznych, konduktometrycznych oraz przy pomiarach masy (wagi oraz wzorce masy).
26 lis

Badania wody do spożycia przez ludzi-monitoring gr A. Metody referencyjne.

Biorąc udział w szkoleniu poszerzysz i uzupełnisz wiedzę z obszaru badań monitoringu A, niezbędną do prawidłowej realizacji metodyk tych oznaczeń.
26 lis

Techniki statystyczne w praktyce laboratoryjnej - szacowanie niepewności pomiaru, stwierdzanie zgodności z wymaganiami, walidacja metod badawczych. Warsztaty komputerowe.

Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z podstawami statystycznej analizy danych doświadczalnych i nauczysz się stosować techniki statystyczne przy walidacji metod analitycznych oraz wyznaczaniu niepewności pomiaru,
26 lis

Ocena filtrów membranowych zgodnie z ISO 7704:2023 w powiązaniu z kontrolą pożywek mikrobiologicznych do badań wody wg ISO 11133.

NOWOŚĆ! Szkolenie dla pracowników laboratoriów badań wody ,na którym zapoznasz się z oceną filtrów membranowych w powiązaniu z kontrolą pożywek mikrobiologicznych wg ISO 11133.
27 lis

Akademia Prawa Ochrony Środowiska

Szkolenie dla przemysłu i administracji z Prawa Ochrony Środowiska, na którym poznasz aktualne i planowane zmiany oraz zaktualizujesz i usystematyzujesz swoją wiedzę w zakresie korzystania ze środowiska oraz najważniejszych obowiązków w zakresie korzystania ze środowiska wynikających z aktualnych przepisów prawnych.
26 lis

Warsztaty dla audytorów wewnętrznych. Doskonalenie techniki audytowania zgodnie z PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.

Warsztaty doskonalące dla audytorów wewnętrznych w laboratorium wg wytycznych normy PN-EN ISO19011:2018-08 oraz wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
27 lis

Mikrobiologia. Organizmy testowe, a zapewnienie spójności pomiarowej.

Szkolenie dla pracowników akredytowanego laboratorium badawczego, na którym poznasz zagadnienia związane z organizmami testowymi i spójnością pomiarową.
27 lis

Pomiary natężenia oświetlenia elektrycznego na stanowiskach pracy z uwzględnieniem nowego wydania normy PN-EN 12464-1:2022-01.

Dzięki szkoleniu poznasz zasady szacowania niepewności dla przedmiotowych metod badawczych i uzupełnisz swoją wiedzę w zakresie zmian wprowadzonych w normach i aktach prawnych.
28 lis

Chromatografia cieczowa od A do Z- optymalizacja metody, przygotowanie próbek, ocena niepewności wyników, techniki łączone- praktyczne porady, rozwiązywanie problemów.

Szkolenie skierowane do osób wykonujących analizy metodą chromatografii cieczowej (LCMS), HPLC lub chromatografii jonowej, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na ten temat.
28 lis

Realizacja wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w codziennej pracy w laboratorium - najczęściej stwierdzane niezgodności.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za działalność techniczną w laboratorium, na szkoleniu dowiesz się jak nadzorować wyposażenie, ustalać terminy wzorcowań i sprawdzeń, zachowywać spójność pomiarową oraz jak zamawiać/ specyfikować wzorce, odczynniki, usługi wzorcowania oraz pozostałe usługi wsparcia.
2 gru
h. 09:00

Program Rozwoju Zawodowego - Specjalista ds. walidacji i oceny niepewności Poziom III

Biorąc udział w szkoleniach uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników. Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
2 gru

Praktyczne podejście do oceny ryzyka jako narzędzia w zarządzaniu akredytowanym laboratorium.

Na szkoleniu poznasz praktyczne aspekty wybranych metod analizy ryzyka, co ułatwi Ci prowadzenie analizy w Twoim laboratorium i pozwoli uniknąć popełniania pospolitych błędów.
2 gru

BDO – krok po kroku – warsztaty komputerowe.

Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób, które rozpoczynają „przygodę” obsługą bazy BDO, oraz do osób, które mają jeszcze problemy i pragną ugruntować wiedzę, aby w przyszłości uniknąć błędów.
4 gru

Wymagania normy PN-EN ISO 5667-1:2023-10. Wytyczne dotyczące opracowywania programów i technik pobierania próbek.

Jeśli pracujesz w Laboratorium, w którym pobiera się próbki wody, ścieków na szkoleniu poznasz wymagania normy PN-EN ISO 5667-1:2023-10 w tym zakresie.
4 gru

Pobieranie próbek wód i ścieków do badań z uwzględnieniem znowelizowanych norm w tym PN-EN ISO 5667-3:2024-10. Jak zapewnić właściwą jakość procesu pobierania próbek, ocena niepewności, zapewnienie spójności i unikanie błędów.

Szkolenie z zakresu pobierania próbek wody i ścieków, dzięki któremu poznasz wytyczne m.in. normy PN-EN ISO 5667-1:2023-10 i zwiększysz zyski swojego Laboratorium.
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!