Jak poradzić sobie z trudnymi pomiarami okresowymi w procesie spalania i współspalania odpadów?| Rozmowa z...Prof. Grzegorzem Wielgosińskim#60

Przed Państwem sześćdziesiąty odcinek naszego cyklu Rozmowa z..., w której biorą udział Eksperci w branży laboratoryjnej i w ochronie środowiska.

Cykl ten nazwaliśmy: „Rozmowa z...”

CE2 Centrum Edukacji od 2003 roku współpracuje z ponad trzystoma Ekspertami, stąd też idea aby przybliżyć Państwu ich sylwetki i porozmawiać jednocześnie o sprawach, które szczególnie teraz są ważne w naszej branży.

W sześćdziesiątym pierwszym odcinku gościem Magdaleny Dziewa jest Prof. Grzegorz Wielgosiński.

Prof. dr hab. inż. Grzegorz Wielgosiński, Dziekan Wydziału  Inżynierii Procesowej i Inżynierii Środowiska. Jest autorem podręczników oraz wielu publikacji naukowych, krajowych i zagranicznych. Zajmuje wieloma zagadnieniami w zakresie procesów technologicznych, ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami i gospodarki odpadami, a szczególnie w ostatnich latach procesami termicznego przekształcania odpadów. Jest autorem publikacji na temat termicznego przekształcania odpadów, w które opisuje szczegółowo proces oraz jego wpływ na środowisko, odczarowując panujące przekonania.

Rozmowa z Panem Profesorem poprzedza Jego wystąpienie na Warsztatach Pomiarów Okresowych w Zakopanem 17-19.04.2024. Pan Profesor Wielgosiński przedstawi zagadnienia związane z wejściem w życie 1 stycznia 2024 wymagań monitoringowych Konkluzji BAT dla spalania i współspalania odpadów
 
Omówi pomiary okresowe emisji zanieczyszczeń w procesie termicznego przekształcania odpadów koncentrując się na pomiarach jakich jeszcze w Polsce nie wykonywano, które są dla nas nowością i wyzwaniem zarazem. Powie o pomiarach rtęci, które można wykonywać okresowo i ciągle, jednakże pomiary okresowe tego trującego pierwiastka obwarowane są wieloma restrykcjami.
 
Nowością jest wymóg oznaczania PCB, Polibromowanych difenyli oraz pomiar długookresowy dioksyn i furanów wynikający z konkluzji BAT.
 
Dowiemy się przede wszystkim więcej o chemii procesu spalania odpadów i powstawania zanieczyszczeń oraz o wpływie chromu i bromu na emisje dioksyn, PCB i innych związków.
Poznamy również inne wymagania monitoringowe, wynikające z konkluzji BAT.
 
 

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z naszym Ekspertem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

Całość rozmowy znajdziesz na Youtube: https://youtu.be/vWlFSHnott8?si=tJowf_PttTPPu9eT

Sprawdź nasze Social Media:


Masz pytania? Zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi.

 

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!