Przed Państwem trzydziesty dziewiąty odcinek naszego cyklu Rozmowa z..., w której biorą udział Eksperci w branży laboratoryjnej i w ochronie środowiska.
Cykl ten nazwaliśmy: „Rozmowa z...”
CE2 Centrum Edukacji od 2003 roku współpracuje z ponad trzystoma Ekspertami, stąd też idea aby przybliżyć Państwu ich sylwetki i porozmawiać jednocześnie o sprawach, które szczególnie teraz są ważne w naszej branży.
W trzydziestym dziewiątym odcinku gościem Magdaleny Dziewa jest Pani dr Beata Paziak- Domańska.
Dr Beata Paziak- Domańska
- Doktor nauk biologicznych ze specjalizacją w dziedzinie mikrobiologii. Posiada doświadczenie w pracy naukowej jako wykładowca w Instytucie Mikrobiologii i Immunologii, Uniwersytetu Łódzkiego.
- Pracownik akredytowanego laboratorium badania żywności, Pracowni Mikrobiologii w Zakładzie Jakości Żywności, Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie.
- Autorka publikacji w czasopismach naukowych i branżowych. Praktyk w wykonywaniu analiz mikrobiologicznych i kontroli jakości oraz oceniający w analizach sensorycznych żywności. Szkoleniowiec w zakresie wymagań technicznych w laboratorium mikrobiologicznym, metod badań mikrobiologicznych produktów spożywczych, monitoringu czystości środowiska produkcji i materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
- Auditor wewnętrzny w zakresie wymagań systemu akredytacji dla laboratoriów badawczych oraz wymagań technicznych w laboratorium mikrobiologicznym.
Temat dzisiejszej rozmowy to:
"Analiza sensoryczna żywności – od utworzenia zespołu sensorycznego do akredytacji"
Analiza sensoryczna jest nauką o ocenie jakości wykonywanej za pomocą zmysłów (wzroku, węchu, smaku, czucia) z zastosowaniem zespołu oceniającego oraz metod i warunków, zapewniających dokładność i powtarzalność wyników.
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, z którego dowiesz się:
- Czym różni się ocena organoleptyczna od analizy sensorycznej,
- Jakie czynniki warunkują poprawność ocen sensorycznych,
- Czym jest sztuczny nos i jaką przewagę w ocenie sensorycznej ma ludzki aparat zmysłu nad urządzeniem pomiarowym,
- Dla kogo analiza sensoryczna ma największe znaczenie,
- Jakie cechy powinna mieć osoba przeprowadzająca ocenę sensoryczną,
- Jakie warunki powinny panować w pracowni sensorycznej.
Temat analizy sensorycznej jest bardzo interesujący i rozległy. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy oraz zapisu na szkolenie które Pani dr Beata Paziak-Domańska poprowadzi już 28 stycznia 2022 r.
Analiza sensoryczna żywności – od utworzenia zespołu sensorycznego do akredytacji
ONLINE 28.01.2022 22/01/L/O1/BP
Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z naszym Ekspertem.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.
Całość rozmowy znajdziesz na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=mJBX7ghIbC0
Masz pytania? Zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi.