Przed Państwem trzydziesty odcinek naszego cyklu Rozmowa z..., w której biorą udział Eksperci w branży laboratoryjnej i w ochronie środowiska.
Cykl ten nazwaliśmy: „Rozmowa z...”
CE2 Centrum Edukacji od 2003 roku współpracuje z ponad trzystoma Ekspertami, stąd też idea aby przybliżyć Państwu ich sylwetki i porozmawiać jednocześnie o sprawach, które szczególnie teraz są ważne w naszej branży.
W trzydziestym odcinku gościem Magdaleny Dziewa jest Pan Prof. Tomasz Gierczak.
prof. dr hab. Tomasz Gierczak: Kierownik Pracowni Radiochemii i Chemii Atmosfery Wydziału Chemii UW, gdzie prowadzi badania z zakresu chemii atmosfery oraz oznaczania śladowych ilości związków organicznych w środowisku. Kilkakrotnie odwiedzał Narodową Administrację Oceaniczną i Atmosferyczną Wydziału Nauk Chemicznych w Boulder w stanie Kolorado. Jest autorem ponad 75 publikacji opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych.
Wykładowca akademicki Wydziału Chemii UW. Kierownik studium podyplomowego „Zastosowanie Chemii w Ochronie Środowiska” (kurs chromatograficzny).
Ekspert od oznaczania próbek środowiskowych oraz próbek pochodzących z obiektów zabytkowych.
Profesor współpracuje z nami już ponad 10 lat a w dzisiejszym odcinku opowie jak chromatografia gazowa stała się jego pasją, dlaczego akurat właśnie ta technika czy był to przypadek, czy planowane działanie.
Pan Profesor odpowie nam również na pytania:
Do jakich oznaczeń stosuje się przeważnie GC i dlaczego wybiera się właśnie tę technikę spośród innych metod chromatograficznych?
Jak nowe technologie wpłynęły na rozwój GC?
Co nas jeszcze czeka w zakresie możliwości rozwoju GC?
Czy każdy może wykonywać zawód chromatografisty, czy trzeba mieć specjalne umiejętności talenty?
Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z naszym Ekspertem.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.
Całość rozmowy znajdziesz na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=t15ykcXw_r0
Masz pytania? Zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi.