Przegląd - poniekąd historyczny o grawimetrycznych pyłomierzach produkcji krajowej | Rozmowa z... Tadeuszem Hudymą odcinek #15 - część 1

Przed Państwem piętnasty odcinek naszego cyklu Rozmowa z... w której biorą udział Eksperci w branży laboratoryjnej i w ochronie środowiska.

Cykl ten nazwaliśmy: „Rozmowa z...”

CE2 Centrum Edukacji od 2003 roku współpracuje z ponad trzystoma Ekspertami, stąd też idea aby przybliżyć Państwu ich sylwetki i porozmawiać jednocześnie o sprawach, które szczególnie teraz są ważne w naszej branży.

W piętnastym odcinku gościem Magdaleny Dziewa jest Pan Tadeusz Hudyma.

Tadeusz Hudyma od lat specjalizuje się w technice pomiarowej zanieczyszczeń pyłowych.  Jest współtwórcą i konstruktorem pyłomierza Emiotest, najlepszego na polskim rynku, ale też cieszącego się zainteresowaniem za granicą. Od wielu lat krzewi kulturę techniczną w pomiarach emisji zanieczyszczeń. Nawiasem mówiąc idealna osoba do nauki młodego pokolenia pomiarowców. Wielu doświadczonych pomiarowców wspomina z sentymentem kursy prowadzone przez Tadeusza dla tak zwanych „łapaczy dymu” kończące się dość trudnym egzaminem. 

Tadeusz jest również honorowym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Laboratoriów Emisyjnych. Zawsze chętnie dzieli się z nami swoim doświadczeniem. Możemy go spotkać na Warsztatach Emisyjnych pod patronatem PSLE oraz na szkoleniach CE2.

Temat rozmowy:

"Przegląd - poniekąd historyczny o grawimetrycznych pyłomierzach produkcji krajowej"

Słuchając naszej rozmowy: 

• Dowiesz się, jak to się stało, że Tadeusz Hudyma, będąc z wykształcenia elektronikiem, związanym zawodowo z przemysłem miedziowym zainteresował się ochroną środowiska, pomiarami emisji, urządzeniami pomiarowymi …?

• Usłyszysz wspomnienia o wspaniałym profesorze Mieczysławie Teisseyre oraz dowiesz się jak doszło do współpracy Tadeusz z Profesore? 

• Poznasz historię rozwoju pyłomierzy grawimetrycznych, bo taka nazwa utarła się terminologii tych urządzeń na etapie prototypów, rozwiązań jednostkowych, badawczych oraz ofertę rynkową i kto je później produkował?

• Dowiesz się skąd zespół EMIO, wywodzący się w całości z CUPRU czerpał wiedzę, która pozwoliła konstruować i produkować pyłomierze gotowe do ich efektywnych zastosowań w pomiarach emisji? 

Ciąg dalszy nastąpi... Do zobaczenia w 2 części w #17 odcinku!

Aktualizacja dot. nagrania z Panem Hudymą:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

Całość rozmowy znajdziesz na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=JWU8awuuSH8

Sprawdź nasze Social Media:

   

 


Masz pytania? Zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi.  

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!