Nasze usługi dla Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących:
- Audity wewnętrzne zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02: systemowe i techniczne. Wskazanie obszarów do doskonalenia – wyniki oceny przedstawione w raporcie, który zostanie przesłany w ciągu 14-dni od zakończenia auditu.
- Przygotowanie Laboratorium do akredytacji zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 według następujących etapów:
- Audit „Zerowy” - przegląd aktualnego stanu Laboratorium pod kątem stopnia spełniania wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025. Opracowanie wykazu zmian i prac, które powinny zostać podjęte
i wykonane. - Opracowanie dokumentacji systemowej i technicznej w porozumieniu ze Zleceniodawcą lub przy jego udziale.
- Prezentacja dokumentacji systemowej i technicznej – warsztaty wdrożeniowe.
- Przeprowadzanie audiu systemowego oraz technicznego na zakończenie usługi doradczej.
- Zgłoszenie formalnego wniosku akredytacyjnego, pomoc w działaniach poauditowych w przypadku wystąpienia niezgodności lub spostrzeżeń.
- Wdrażanie nowych metod badawczych.
- Walidacja i szacowanie niepewności metod badawczych.
- Opracowanie arkuszy do szacowanie niepewności dostosowane do konkretnych metod badawczych.
- Konsultacje w zakresie systemowym i technicznym.
Usługi doradcze możemy realizować podczas wizyty Eksperta w siedzibie Laboratorium pod warunkiem spełnienia odpowiednich środków bezpieczeństwa lub zdalnie podczas spotkania on-line za pomocą Cisco Webex Meetings.
Oferty na usługi doradcze dostosowywane są do indywidualnych potrzeb Laboratorium, a ich cena zależy od zakresu oraz ilości metod, jakie będą zgłoszone do akredytacji.
Po otrzymaniu zapytania z wielką przyjemnością przedstawimy Ci naszą ofertę.
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą telefonicznie i zapyta o szczegóły, w celu dostosowania oferty do Twoich potrzeb.
Sprawdź najbliższe szkolenia otwarte z Ochrony Środowiska:
WIOŚ zapowiedział się z kontrolą w Twojej firmie? Dowiedz się na szkoleniu, kiedy podmiot korzystający ze środowiska narusza przepisy prawne, jakie dokumenty musisz przygotować i na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę, aby po zakończonej kontroli WIOŚ „otrzymać laurkę”, a nie kare. Przygotuj się do kontroli efektywnie.
ONLINE
Ustawa o bateriach i akumulatorach – obowiązki przedsiębiorcy/importera wynikające z ustawy.
MAY 9, 2025Szkolenie przedstawia aktualne wymagania prawne ustawy o bateriach i akumulatorach związane z ich wprowadzaniem na rynek krajowy, omawia sposób postępowania ze zużytymi bateriami i obowiązki uczestników rynku baterii w Polsce. Przybliża planowane zmiany wynikające z konieczności wdrożenia do przepisów zobowiązań jakie niesie Europejski Zielony Ład.
ONLINE
Obowiązki laboratoriów jako użytkowników substancji i mieszanin chemicznych. Wymagania prawne REACH i CLP.
MAY 9, 2025Szkolenie dla osób odpowiedzialnych za gospodarkę chemikaliami, BHP, ochronę środowiska i zaopatrzenie w laboratorium, dzięki któremu poszerzysz wiedzę i nabędziesz praktycznych umiejętności w ww. zakresie.
ONLINE
Operaty wodnoprawne – opracowanie i kryteria oceny zgodnie z wymaganiami prawa wodnego.
MAY 14, 2025Szkolenie dla pracowników firm odpowiedzialnych za gospodarkę wodno-ściekowa, oraz dla konsultantów i pracowników instytucji uczestniczących w procesie przygotowania wniosków i wydawania pozwoleń wodnoprawnych.
ONLINE
