Blog

Laboratorium jednoosobowe a norma ISO 17025

Dodano: 2014-06-25

Laboratorium a norma ISO 17025 akredytacja dokumenty PCA wymagania ISO 9000

Swoboda działalności gospodarczej spowodowała, że powstało wiele jednoosobowych mikroprzedsiębiorstw. O jednym z aspektów dotyczącym zasad działalności takiego podmiotu gospodarczego słów kilka zamieszczam niżej.

Zwykle oczekujemy aby w laboratorium określona była struktura organizacyjna, wyznaczone zakresy obowiązków, udzielone upoważnienia. A co gdy mamy do czynienia z jednoosobowym laboratorium?

więcej

Krzywa kalibracyjna krok po kroku

Dodano: 2014-06-13

Krzywa kalibracyjna kalibracja chromatografów gazowych

W laboratoriach badawczych i wzorcujących standardem stało się korzystanie z krzywych kalibracyjnych zarówno w przeprowadzanych badaniach, jak i wzorcowaniach. Szczególną uwagę przykłada się do kalibracji chromatografów gazowych, które służą do wzorcowania składu mieszaniny gazowej. Niniejszy artykuł ma na celu, przedstawienie sposobu wyznaczania zakresu roboczego krzywej kalibracyjnej.

więcej

Warto zaglądać na Blog Ekspercki CE2 Centrum Edukacji

Dodano: 2014-06-11

Blog branżowy laboratoria ochrona środowiska artykuły komentarze ekspertów aktualności opinie

Witamy na blogu firmowym CE2 Centrum Edukacji.

Blog jest wspólnym pomysłem naszym i naszych ekspertów. Pomysł na umożliwienie wymiany wiedzy, informacji i uwag pomiędzy Państwem, a wykładowcami towarzyszył nam już od jakiegoś czasu. Uznaliśmy, że forma bloga będzie do tego najlepsza.

więcej


 
 

OK

OK