Aktualności

Najnowsze informacje.

Zmienione przepisy ustawy o ochronie przyrody w zakresie prawidłowej pielęgnacji zieleni.

21.06.2016

W dniu 28 sierpnia 2015 r. w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 1045) znowelizowane zostały przepisy ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U.z 2015 r. poz. 1651 ze zm., cyt. dalej jako uop) między innymi w aspekcie dopuszczalnych cięć dokonywanych w koronie drzew. Uchylono dotychczas regulujący tą problematykę art. 82 uop, wprowadzono  natomiast art. 87 a uop, który czytany łącznie z przepisami regulującymi administracyjne kary pieniężne pozwala ustalić zakres dopuszczalnych zabiegów w koronach drzew.

więcej

Nowe wymagania dla transportu odpadów.

09.06.2016

Po długich i ciężkich zmaganiach z oporną materią już za chwilę będziemy mieli rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Pierwsza wersja projektu powstała we wrześniu 2014 r. i spotkała się z szeroką krytyką – zgłoszono kilkadziesiąt uwag, z których, co rzadko spotykane, spora częśćzostała przez Ministerstwo uwzględniona. Wersja ostateczna, obecnie oczekująca na podpis Ministra i publikację, jest już znacznie lepsza, ale tak znacznie okrojona, że właściwie pozostały już tylko dwa nowe wymagania: oznakowanie tablicami ostrzegawczymi (z napisem „ODPADY”) samochodów przewożących odpady i obowiązek przewożenia wraz z odpadami dokumentu określającego ich rodzaj (ale nie ilość!) oraz dane zlecającego transport. Dotychczas praktykowane przez niektóre firmy znakowanie pojazdów tablicami z literą „A” będzie miało zastosowanie tylko przy przewozie transgranicznym.

więcej

Konferencja Kierownik Laboratorium XXI wieku

03.06.2016

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu sylwetki Prelegentów Konferencji Kierownik Laboratorium XXI wieku - POSTAW NA LUDZI, POSTAW NA ROZWÓJ

więcej

Zmiany w normie PN-EN/ISO 6579

17.03.2016

Rozporządzenie Komisji Europejskiej w sprawie kryteriów mikrobiologicznych dotyczących środków spożywczych nakłada na producentów żywności obowiązek zapewnienia środkom spożywczym właściwej jakości mikrobiologicznej, potwierdzonej badaniami wykonanymi zgodnie z przytoczonymi w rozporządzeniu normami EN/ISO. 
 

więcej

Relacja z konferencji "Kierownik Laboratorium XXI wieku"

23.02.2016

Zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiego klipu, który powstał w trakcie konferencji "Kierownk Laboratorium XXI wieku" organizowanej w listopadzie zeszłego roku w Kazimierzu Dolnym.

więcej

Zobacz wszystkie...


 
 

OK

OK