XI Warsztaty Emisyjne PSLE

poniedziałek, 2019-09-09

To już XI Warsztaty Emisyjne organizowane przez CE2 Centrum Edukacji pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Laboratoriów Emisyjnych dla przemysłu, administracji i laboratoriów emisyjnych. Więcej Informacji znajdziecie Państwo na stronie poświeconej warsztatom: www.warsztatyemisyjne.pl

Warsztaty Emisyjne to forum dyskusji i wymiany doświadczeń w zakresie monitoringu zanieczyszczeń do powietrza.

Podczas naszych spotkań omawiamy aspekty prawne, techniczne oraz normatywne związane z monitoringiem i pomiarami emisji zanieczyszczeń do powietrza. Zależy nam na tym, aby przekazać naszym Klientom wiedzę na temat pomiarów, co skutkuje lepszym zrozumieniem wymagań i prawidłowo sformułowanymi zapytaniami ofertowymi, a w efekcie otrzymaniem porównywalnych ze sobą ofert.

Jako Polskie Stowarzyszenie Laboratoriów Emisyjnych śledzimy na bieżąco wszelkie nowości normatywne i prawne. Zgłaszamy swoje uwagi i spostrzeżenia do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Ministra Środowiska, Polskiego Centrum Akredytacji oraz Stowarzyszeń branżowych. Dzięki temu rośnie świadomość trudności jakie stoją przed przemysłem i laboratoriami w zakresie pomiarów.

Tegoroczne Warsztaty Emisyjne rozpoczynają dyskusję nad kilkoma bardzo ważnymi zagadnieniami:

- Jak oceniać dotrzymywanie standardów emisyjnych i emisji dopuszczalnych z konkluzji BAT na podstawie wyników pomiarów ciągłych?

- Czy i kiedy polskie laboratoria akredytują trzy „kontrowersyjne” normy: PN-EN 14789:2017, PN-EN 14792:2017 i PN-EN 15058:2017?

- Dlaczego istotne są pomiary jednorodności oraz kiedy należy je wykonywać ?

- Jakie zapisy powinny się znaleźć w rozporządzeniu pomiarowym, aby uregulować kwestie związane z akredytowaniem nowych norm pomiarowych, tłumaczeniem norm, metodami referencyjnymi i inne ?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Warsztaty oraz do podzielenia się z nami tematami jakie Państwa szczególnie interesują.

Warsztaty to forum dyskusyjne i wymiany doświadczeń w gronie ekspertów z różnych dziedzin, skoncentrowane na monitoringu zanieczyszczeń do powietrza.

powrót


 
 

OK

OK